Piros bugyi szilveszterkor – újévi babonák
Az újévi babonák egyike a piros bugyi szilveszterkor és a piros gatya szilveszter éjszakáján, ha szeretnénk, hogy szerelmi életünk az újévben érzéki, mozgalmas legyen, továbbá sikerre és szerencsére áhítozunk. A piros fehérnemű szilveszterkor legalább annyira fontos, mint esküvőn a kék szín viselése, ami a hűség és a tisztaság jelképe. Lássuk hát a legérdekesebb szilveszteri babonákat, a piros fehérneműk hiedelmeit!
Piros fehérnemű babona jelentése
Kezdjük is az elején. A szexi fehérneműk sokféle színben, fazonban megtalálhatóak, mégis a piros fehérneműk, a piros fehérnemű szettek, a piros bugyik, a piros melltartók valahogy összekapcsolódnak a csábítással, az erotikával.
Nem véletlen, hiszen a vörös a tűz jelképe, az erotika szimbóluma. A piros szín általában feltüzeli a férfiakat, és bár sok hölgy egyébként is kedveli a piros színt, azért az igazság az, hogy éppen ez a feltüzelni vágyás bújik meg a legtöbb esetben a piros fehérneműk viselése mögött.
A piros szín jelentése egyébként elég összetett. A piroshoz kapcsolódik a dinamizmus és az erő mindenekelőtt. A vörös okkert már az ősemberek is használták a barlangrajzaik készítése során, de a bikaviadalok során is piros posztót lengetnek. Persze azért jó tudni, hogy nem azért piros a posztó színe, mert az felhergelné a bikát (tekintve, hogy részben színvakok), hanem azért, hogy ne látszódjanak a vérnyomok és a közönség számár is látványosabb a piros szín.
A piros színhez egyes kutatások szerint a főemlősök alapvetően vonzódnak, a szerelmet, szexualitást kapcsolják hozzá. A Valentin nap jelképe is a piros szín. Kutatások támasztották azt is alá, hogy a pirostól gyorsabbak és erősebbek leszünk, azonnal megadja számunkra azt a pluszt, amire szükségünk van.
Szilveszteri babonák és hagyományok
De mi az a babona, mi a babona jelentése? A babona lényegében egy gondolatmenet, hiedelem, ami részben mágikus megközelítésből ered, és bizonyos dolgoknak, tevékenységeknek, jelenségeknek ok-okozati összefüggést tulajdonít, sőt a történések mögött gyakran természetfeletti erőket sejtet.
Rengeteg szilveszteri babona létezik, ha valaki hisz a babonákban, szinte nem tud mindnek eleget tenni, olyan sok van! Néhány a szilveszteri babonák és hagyományok közül:
- aki január első napján korán kel, az friss és egészséges lesz egész évben, ha pedig sokáig lustálkodik, beteges évnek néz elébe
- ha az új évben is bővelkedni szeretnénk ételben és italban, az óév utolsó napján nagy lakomát kell csapni
- nem szabad tartozással indítani az újévet, ezeket az óévben tisztázni, rendezni kell
- aki az újév első napján édeset eszik, az összes napja édes, boldog lesz
- újévkor sertést kell enni, hogy kitúrja a szerencsét, de szárnyast tilos, mert elkaparja azt
- akitől újév napján csókot kapunk, egész évben szeretni fog minket
- szilveszterkor feltétlenül viseljünk valami újat magunkon – ez szimbolikusan meghozza az újat, a változást az életünkbe
A piros fehérnemű szilveszterkor hatással lesz a babona szerint a szerelmi és szexuális életünkre, ezért nem szabad alább adni, piros bugyit vagy piros tangát, piros fehérnemű szettet kell viselni!
Ha pedig a szilveszteri babonák piros bugyi, piros gatya témakörre fókuszálunk, kapcsoljuk össze a másik ismert babonával, miszerint viseljünk valami újat! Magyarul: vegyünk fel új piros fehérneműt, új piros gatyát vagy új piros fehérnemű szettet szilveszterre, így, ha mindkét babona beválik, a tüzes szerelmi élet mellett az újdonság varázsát is megtapasztalhatjuk.
Visszakanyarodva picit Olaszországhoz, náluk közismert újévi babona az, hogy éjfélkor 12 szőlőszemet kell megenni, és az újév napján piros alsóneműt viselni, a megunt, régi dolgokat pedig kitenni az ablakba!
Piros bugyi szilveszterkor
Az újévi babonák egyike, hogy a viselt fehérnemű piros legyen! Ez kell a szerelmi varázslat felszabadításához, vérpezsdítő szexuális és szerelmi élethez! A történészek szerint a piros fehérnemű babonája Olaszországból származik Augustus uralkodása alatti időkből, amikor is a piros fehérnemű viselését szerencsés varázslatnak tartották.
Mások úgy gondolják, ez a szilveszteri babona Kínából ered, ahol a piros eleve a szerencsét és a jólétet szimbolizálja. Nem véletlen, hogy a kínai újév ünnepein a piros az egyik leggyakrabban viselt szín!
Miért válasszunk minőségi pamut fehérneműt?
A piros bugyi szilveszterkor mindenképpen képviselje a minőséget, ugyanúgy, mint az év bármely időszakában! Öltözhetünk bármilyen ízlésesen és vonzó módon, ha a fehérnemű silány minőségével elrontjuk az összhatást.
A minőségi fehérnemű nemcsak kényelmes viseletet jelent, és kellemes a bőrnek, jó érzés hordani, de kiemeli adottságainkat, miközben helyén marad, kellően takar, de ugyanakkor sejteti, mégis erotikusan megtartja az intim testrészek „félhomályát”. Nem mutat mindent, csak sejtet.
A minőségi pamut fehérneműk képesek ezeket az elvárásokat teljesíteni, miközben szellőznek, komfortos érzetet nyújtanak, felszívják a nedvességet, higiénikusak és jól, könnyen moshatóak.
Ha minőségi pamut bugyit választunk piros női fehérneműként, biztosak lehetünk benne, hogy sokáig viselhetjük majd akár alkalmakkor akár hétköznap, vagy sok-sok szilveszterkor is a piros bugyi babonájának beteljesítéséért.
Piros fehérnemű és a szilveszteri öltözék
A szilveszteri buli sokaknak az év legnagyobb buliját jelenti. A szilveszteri öltözék ennek megfelelően stílusos, feltűnő, csillogós, flitteres, életigenlő, bánatot, rosszkedvet elűző!
A piros fehérneműket bátran viseljük a szilveszteri ruha alatt, hiszen egyrészt önbizalmat adnak, szexinek, csábítónak érezhetik magunkat tőlük, másrészt, ha minden jól megy és beteljesül a szilveszteri babona, a piros bugyi a szerelmi életünk szerencséjét is magával hozhatja, amire mindannyian vágyunk!